Asab od Sázavských studánek

Vítejte na stránkách švýcarského bernského honiče Asaba

Narodil se 5.5. 2013, poblíž města Sázava

Matka: Bravoure Bohemia Hill; Otec: Casper stříbrný Permoník

 

Devátá výstava - Speciální výstava - Kunratice

06.06.2015 18:10

Dnes mě páníčkové a jejich kamarádi naložili do auta a jeli jsme na výlet. Jeli jsme do Prahy na speciální výstavu klubu. Byl hodně teplý den, teploty přesahovaly přes 30°C. Náš kruh posuzoval rozhodčí z Gruzie - Iuza Beredze. Byl jsem přihlášený do třídy otevřený, kde bylo celkem přihlášeno 6 dalších psů. Nejela s námi Martina, ale domluvila mě kamarádku Verču Čermákovou, kterou já už dobře znám, protože jsme při klubové výstavě v záři, měli společnou chatku. Já jsem rozmlsánek a většinou jen tak něco nejím, ale Verča měla sebou napečený dobroty a tak jsem s ní v kruhu krásně běžel. Odnesl jsem si z kruhu výsledek V2, Res.CAC a posudek: hezká hlava, dobrý krk, hluboký hrudník, pěkná mechanika pohybu i dobrý temperament. Děkuji Verče za hezké předvedení, páníčkové jsou na mě pyšný. Touto výstavou jsem splnil všechny podmínky chovnosti a tak v blízké době bude ze mě chovný pes.

Fotky z celé výstavy od Báry Bančové -klik

Doma s Milanem, kterému jsem udělal dneska velkou radost

Osmá výstava - 45.krajská výstava psů Hradec Králové

16.05.2015 19:09

Dneska jsem se opět vystavoval. Krajskou výstavu v Hradci Králové má Martina moc ráda a tak mě i letos přihlásila. Původně měla v plánu, že mě vystavovat nebude a předá mě šikovné mladé handlerce Lucce, která mě už jednou předváděla. Já, ale protestoval a chtěl běžet jedině s Martinou protože se mě teď méně věnuje a tak musela do kruhu ona. Celý kruh byl navoněny nějakou fenkou, takže měla i ona se mnou problém, ale vše jsme zvládli a dostal jsme krásné hodnocení. Byl sem přihlášený v třídě otevřený i s Espritem Royal Bohemia Hill. Moc jsem se paní rozhodčí Lence Frnčové líbil, ale dala přednost kamarádovi, protože jsem měl z toho celého sluného, náročného dne spadlé víčko. Dostal jsme krásné V2 a krásný posudek: 2letý pes, správná hlava, tmavé oko, volnější víčko, nůžkový úplný skus, výborná horní linie, hluboký hrudník, správné úhlení, elegantní v pohybu.

Na výstavě byli i švycký honiči Pinkie Bencilla a její syn Avalon z Vančáku a ty na výstavě udělali moc krásných fotek - klik zde

 

Asabek slaví dva roky

05.05.2015 17:15

 

Předvánoční sraz švýcarských honičů v zámeckém parku Karlova Koruna

13.12.2014 20:37

Popis jaký byl předvánoční sraz mají moje holky na stránkách https://honicajsi.webnode.cz/news/predvanocni-sraz-svycarskych-honicu-v-zamecem-parku-karlova-koruna/

Fotky ze srazu jsou na google+

 

Šestá a sedmá výstava - XXVII. Mezinárodní výstava Praha

02.11.2014 17:23

Opět jsme se vypravili na výstavu do Prahy a to po oba dva víkendové dny. V sobotu se mnou jela moje nejlepší kamarádka Gina. Martina měla sebou i své kamarády Verču a Radka. Na sobotu bylo celkem přihlášeno 8 bernských honičů a já jsem byl ve třídě mladých s bratrancem Arturem od Lošovské hvězdárny. Pan rozhodčí byl Zaza Omarov z Gruzie a mě udělil V1 a titul CAJC a pak i BOJ. Posudek: typický pes, typ. hlava, dobrý krk, správná hor. linie, dobrý hrudník, dostatečně široký pohyb, dobré úhlení. Tím, že jsem dostal BOJ tak jsme si řekli, že si počkáme na odpolední závěrečnou soutěž a čekání se vyplatilo. Závěrečné soutěže posuzoval holandský rozhodčí Jan Coppens a v Junior VI. skupiny jsem se dostal na třetí místo a tak jsem dostal JBIG3 a odnesl jsem si velký pohár, který nám všem udělal velkou radost.

Neděli jsme opět jeli do Prahy. Jel taky můj páníčkem Milan. Opět jsem byl ve třídě mladých a to už taky naposledy (teď mě bude 18.měsíců). Ve třídě jsem byl zase s bratránek a posuzoval Jan Copperns a tentokrát jsem dostal V2. Posudek: 17 months, very good type, gentle expresion, dog topline, underline could be deeper, nice forechest, good angulation, moves well. Z obou dvou výstav máme vlkou radost, je to velký úspěch po oba dny. Bylo to moc příjemné setkání s přáteli.

Krásný fotky ze závěrečného kruhu je zde - klik a další zde - klik

Pátá výstava - Klubová výstava KCHŠH - Nová Živohošť

13.09.2014 22:11

Na výstavu jsem vyrazil už v pátek odpoledne a tak jsem si večer mohl užít s kamarády. Noc byla na mě krátka a ráno zase začalo hrou a seznamováním s ušáky. Na výstavě bylo celkem 41 švýcarských honičů. To je nádhera, když jsme takhle pohromadě. Výstava se konala u Slapské přehrady a bylo to tam moc hezké. Já jsem si mohl běhat na volno, protože jsem "bezproblémový" honič. Problém dělám, když nevidím své páničky a v tomto případě Martinu, kterou jsem si pořád hlídal. Byl jsme přihlášen do třídy mladý a tento kruh začínal. Paní rozhodčí Stanislava Janicka každého pejska dlouze a důkladně rozebírala. Můj posudek: 15měsíční pes, středně silná kostra, správně nasazené ucho, volnější oko, volnější hřbet, chybějící předhrudí, užší postoj předních i zadních končetin, méně kvalitní mechanika pohybu, nutno více substance. Paní rozhodčí na mě hledala více osvalení a to já prostě ještě nemám, takže jsem dostal ocenění VD. Dále jsem čekali na odpolední bonitaci. Bonitace byla spíš večerní. Paní rozhodčí opravdu všechny přihlášený pejsky brala poctivě, takže to trochu trvalo. Na bonitaci už jsme oba byli moc unavení, takže já už se jen tak ploužil tam, kam mě Martina vedla. Při posouzení jsem stál tak jak mě nastavily a dopadl jsem s krásným bonitačním kódem 54-E1*-Z1 Standartní pes, střední proporce (*volnější spadlé víčko), ještě aby nebylo spadlé po tak náročné noci a dni :) Bylo to opravdu celé moc krásné a příjemné.

Za krásné fotky děkujeme výcvikářce Lydii Jašové

Takto podobně bude vypadat moje bonitační karta za focení děkujeme Viktorce Dančové

A ještě za další fotky děkujeme mladé fotografce Anetce Skálové

 

Čtvrtá výstava - 44. krajská výstava v Hradci Králové

17.05.2014 16:54

Na tuto výstavu jsme se dlouho těšili všichni, ale najednou to vypadalo, že se jí ani nebudu moci účastnit. Minulou neděli mě pokousali foxteriéři a mám na tváři sedm stehů. Je to pro mě velké ponaučení a už nebudu strkat hlavu blízko plotu, kde mají tuto zuřivou smečku. Hojí se to rychle a je mě líp, tak jsme se dnes ráno nakonec na 44. krajskou výstavu v Hradci Králové přeci jen vydali. Na řadu jsem měl jít jako poslední. Původně měl být rozhodčí Malavic Nenad, ale došlo ke změně a rozhodčí byl Otakar Vondrouš. Ten moje plemeno dobře zná, posuzoval ho i na klubové výstavě. Dostal jsem od něho pozitivní hodnocení: pes dobrého rámce, silná kostra, typická hlava, dobře nesené ucho, dobrá horní linie, korektní postoj, dobrý pohyb - V1, ocenění vítěz třídy ;) 

Dopoledne se počasí drželo a bylo bez deště, ale když mělo být zavěrečné posouzení, tak se od Polska přihnal vytrvalý liják. Přesto jsme si počkali. Byl jsem ve třídě mladých, a tak jsem v závěrečné soutěži musel soupeřit asi mezi 50 mladými, což bylo opravdu těžké rozhodování pro hlavní rozhodčí Libuši Ubrovou. Ta si nejdříve vybrala 10 psů do nejužšího výběru a já byl mezi nima. Sice jsem se absolutním vítězem nestal, ale i tak to byl úspěch. Foto ze závěřečných soutěží nemám, pršelo až příliš. I tak to ale byl pro mě krásný den.

Třetí výstava - Mezinárodní výstava psů Prague Expo Dog

03.05.2014 19:14

Dneska jsem se vypravil s Martinou na výstavu do Prahy. Už dopředu mě upozorňovala, že tato výstava nepatří mezi ty hezké, že je to v hale a čekání je moc dlouhé. Přihlásila mě tam, protože původně tam neměl být český rozhodčí, ale nakonec byl český rozhodčí pan MVDr. František Šimek. V kruhu před nami byla přihlášena spousta jezevčíku, takže na řadu jsme přišli až po 13hod. Čekání bylo dlouhé, ale aspoň jsem poznal nové kamarády. Byla tak Gitka, Arletka, Anetka, Casi, Puňťa, Denis, Bodie a Canda, vše stejná rasa jako já :) Taky se na výstavu přijela podívat moje chovatelka paní Wegerová, moc děkuji za podporu ;) Já byl přihlášený do kruhu mladých a tak taky byli přihlášený fešáci Puňťa a Denis. Odnesl jsem si výsledek V1 a písemné hodnocení: pes dobrého rámce, ještě ne zcela kompletní v typu, s výbornými chody, kvalitní srst. Ještě musím na sobě zapracovat, abych byl mohutnější, ale to je ještě na mě brzo za pár dnů mě bude teprve rok :) Při zpáteční cestě jsme se zastavili v 2.nejhezčí vesnici roku  2011-  Hlavenec, kde jsem si udělali krásnou procházku :) Při příjezdu do naší vesnice jsme nejdříve navštívil moje holky a pak jsme se společně vydali ke mě domů, kde mě netrpělivě vyhlíželi moji páničkové, kteří pro mě připravili krásnou oslavu ;)

Odkaz na fotky od porcelainek Chanel a Bailey je zde : https://www.porcelaine-honic.cz/ Děkujeme holky za nafocení :)

Má druhá výstava - Mezinárodní výstava psů Opole

26.04.2014 22:33

V pátek navečer mě navštívil nový kamarád, švycký honič Damian Lady Bardotte. Hned se z nás stali kamarádi a společná hra byla super a já pak z toho ani nemohl usnout. V prostředku noci mě moji páníčkové probudili, naložili do auta a jeli jsme za hranice čech. V dalším autě jel i Damian. Jeli jsme na mezinárodní výstavu psů v Opole. Přijeli jsme docela brzo, ale to bylo dobře, protože jsem se aspoň stihnul rozkoukat a hlavně jsem měl jít na řadu jako druhý. Byl jsme z toho zezačátku překvapený, tolik psů a takový ruch tam byl, ale hned jsem si na vše zvyknul. Byl jsme přihlášený do třídy mladých a tam byl přihlášený i můj bratránem Decimus Cervarius. Mohu se pochválit, v kruhu mě to šlo, vedl jsem si excelentně. Při posuzování probíhal v kruhu celkem zmatek. Rozhodčí Elizabeth Gonzales z Gibraltary byla moc hodná a milá pání, měla v kruhu k sobě dvě pomocnice a přesto jsem si písemný posudek z kruhu neodnesl. Jediné co mě řekla bylo excellent a při odchodu z kruhu s usměvem na tváří prohlásila very lovely dog :). Protože jsem svojí třídu mladých vyhrál, šel jsem do kruhu ještě jednou, kde mě znova rozhodčí posuzovala s Ambrou Aurita Kitta, která taky vyhrála třídu mladých. Ambra je opravdu moc nádherná fenka, ale i přesto se rozhodčí dlouho rozhodovala. Ambra vyhrála. Pak jsem šel do kruhu ještě potřetí, kde vlastně nás posuzovala znova o Best of Breed, kde jasně zase vyhrála kráska Ambra. Dále jsem ještě fandili mému novému kamarádovi za švyckého honiče. Damian Lady Bardotte vyhrál taky vše co šlo Excellent 1 CWC, CABIB a BOB. Ambra i Damian si z kruhu odnesly několik popletených diplomu. Diplomy totiž byly připraveny pro jinou rasu. Na závěrečky jsme s Damianem nečekali s vydali se domů. Večer jsem můj úspěch oslavoval s holkama Ajší , Ginou a taky s Dášenkou.

Fotky klik

11. měsíců

05.04.2014 21:50

Dneska mě je 11 měšíců a celej den jsem byl u holek. Celej den jsem si hrál s Ginou, občas se připojila i Ajší, ale ta spíš nad námi dělala dozor :) Taky jsem muset trénovat na výstavy, protože mě za pár týdnů, jich pár čeká. Taky jsme všichni byli změřeny a zváženy. Já vážím 21,3kg a měřím 56cm. Gina váží 20,8kg a měří 52,5cm. Ajší váha je největší 23,7kg a měří 54,5cm ;)

 

9.měsíců

09.02.2014 19:20

Před pár dny jsem oslavil devatý měsíc. Už umím základní povely a další se pořád učím. Moje výška je mezi 55-56 cm, ale těžko mě změřit, když jsem pořád v pohybu nebo ve skoku. Fotky z dneška si můžete prohlédnou zde: klik

PF 2014

24.12.2013 01:50

Krásné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce!
I v novém roce potáhneme za jeden provaz ;)
Asab a jeho rodina Špásová a Ajší a Gina a jejích rodina :)

Fotky z našeho společné předvánočního blbnutí najdete na facebooku - klik

24.týdnů

20.10.2013 19:14

Dneska jsem většinu dne byl s holkama. Nejvíc si vyhraji s malou Angie, to je stejný rarach jako já. Mě je už 5 a půl měsíce a moje váha je okolo 20kg. výšku jsme neměřili, ale už jsem skoro stejně vysoký jako Ajší.

První výstava

14.09.2013 16:28

Dneska jsem se poprvé účastnil výstavy. Na řadu jsem šel jako první a předváděla mě mladá handlerka Lucka. Lucka, už se mnou na výstavu trénovala a s ní mě to jde nejlíp. Posuzovala mezinárodní rozhodčí paní Věra Dvořáková a můj výsledek je VN, krásný posudek a mám svůj první pohárek, který udělal velkou radost páníčkům. Moc děkuji Lucce za předvedení, bez tebe bych to tak výborně nezvládnul. Na výstavu mě doprovázeli moje holky Ajší a Angie a taky mě tak přišla pozdravit moje mamka. Počasí nám vůbec, ale vůbec nepřálo, byl ošklivý vítr, déšť, všude bahno. Fotek máme pár a kvalita nic moc - Klik

Káranický gang

13.09.2013 16:51

Dneska jsem trávil den ve společnosti dam, který mám tak rád - Angie, Dášenky a Ajší. Fotky

Sraz u Ajší

01.09.2013 23:28

Sobotu jsem trávil ve společnosti 9 honičů a bylo to dokonalé, poznal jsem spousty nových kamarádů a celou dobu jsem si hrál. Vše o srazu má napsané Ajší na stránkách stačí klik

Já jsem na srazu musel i trénovat na výstavu. Trénovala mě Lucka, malá panička od Elfa, a dost jí to se mnou šlo, věděla totiž jak na mně.

Fotky zatím máme jen na novým facebookovým profilu, ale na fotky se může podívat každý stačí klik

Dneska je moje fotka v novinách

22.08.2013 10:23


13. týdnů

04.08.2013 17:22

Už mě jsou 3měsíce a rostu jako z vody ;) ale hlavně rostu, protože mám pestrou stravu. Granulky odmítám jíst, protože mám spousty jiného...vařeného. Dneska jsem se seznámil s malou stafordkou Annabell. Je to pěkná rošťačka a to váží jen 5kg a to já už mám 10kg, ale přesto mě přeprala, ale to protože jsem se k ní choval jako k holce, takže něžně.

Fotky stačí klik

10. týdnů

14.07.2013 22:29

9.týdnů

09.07.2013 21:50

7.7. jsem oslavil 9. týdnů. Doma to je suprové, krásně se o mě starají, dostávám dost najíst a taky si se mnou hrají. Teď k nám na prázdniny přijela moje nejmenší panička Valerka. Já po ní chci skákat, kousat, ale nemůžu, na to moc malinká. Ještě, že nás přisly navštívit moje kamarádky Ajší a Jedi, ty můžu zlobit jak chci.

Kamarádky Ajší a Jedi

02.07.2013 22:48

Dneska jsem měl náročný den. V noci jsem páníčky dost zlobil, nechtěli si se mnou hrát, tak jsem dost štěkal, kňučel a vydával nepříjemné zvuky. Přes den bylo teplíčko a tak jsem se rozhodl, že vyzkouším ten jejich krásný bazén a zaplavu si. Je to dobrý, plavat umím a nikoho na pomoc z bazénu nepotřebuji. Večer mě přišly navštívit moje stájové kolegyně. Ajší a její sestřenice, hnědá berňačka, Jedi. Ajší má mojí barvu a připomínala mě mamku, tak s tou jsem si hrál víc. Jeeee to bylo úžasný, jak jsme si hráli. Taky jsem zkoušel její cecíky jestli nedávají mlíčko, ona držela, ale nic tam nebylo.

 

Nový domov

29.06.2013 20:22

Dnes jsem odcestoval z mého rodiště. Při cestě do nového domova jsem dost brečel, ale při příjezdu jsem měl radost, že mám co zkoumat. Je to tu super a mojí páníčkové jsou úžasný a tak se snažím chovat slušně a dělát jim radost.

Poslední fotky z mého rodiště

7.týdnů

23.06.2013 16:54

5.týden

09.06.2013 10:16

Krásnou slunnou neděli se na nás přijeli podívat moji budoucí majitelé.

A to jsou oni M a M Š.

Dost jsem se před nima předváděl, ukázal jsem jim, že je budu kousat a že taky budu zatím pár měsíců moc hravej pejsek.

4. týden

02.06.2013 18:58

3.týden

26.05.2013 00:00

2.týden

19.05.2013 00:00

1.týden

11.05.2013 00:00

Narození štěňátek A od sázavských studánek

05.05.2013 00:00

8 kousků

4holky - Alma, Aura, Almera, Aida

4kluci - Axiss, Aston, Aigo, Asab

 

U maminky v bříšku

26.04.2013 00:00

 

Webová prezentace byla spuštěna

13.02.2013 21:22

Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace.

Tato prezentace patří strakáčovi jménem Asab od Sázavských studánek.