Novinky

Chovatelská stanice Bold Hunter

03.07.2023 15:44

Ajší

09.07.2020 00:00

Oznamujeme smutnou zprávu, že 9. 7. 2020 nás opustila Ajšinka po prohraném boji se zákeřnou nemocí. Zůstane navždy v našich srdcích a vzpomínkách.

Zkopírování ze stránek https://svycarskyhonic.cz/novinky/

25.03.2020 08:37

28.10.2018

Štěňátka E mají první narozeniny

Naše druhá štěňátka slaví první narozeniny. Všechna mají milé páníčky, krásné domovy a daří se jim skvěle. Přejeme všechno nejlepší a další báječná léta Edgarovi, Emanuelovi, Emilce, Else, Elvisovi(Emilovi) a Evženovi.

27.08.2018

Gina

S hlubokým zármutkem oznamujeme smutnou zprávu, že nás dnes navždy opustila naše Ginuška. Její vášeň pro lov a stopování se jí bohužel stala osudnou. Dnes ráno jí srazilo auto. Nikdy na tebe nezapomeneme.

 

16.12.2017

7 týdnů

 

02.12.2017

Štěňátka mají už 5 týdnů

Koukněte do naší podkategorie, kde najdete jednotlivé obrázky a informace o našich štěňátkách https://svycarskyhonic.cz/stenatka/

29.11.2017

Django z Hulínského lesa složil zkoušky honičů

O víkendu 25.-26.11. Django složil zkoušky honičů. Neměl zrovna svůj den, a tak získal II.cenu – 185 bodů, která je ale i tak moc krásná. Při skutečné práci v lese si ho jeho majitel nemůže vynachválit a teď už ho čeká spousta naháněk, kde se bude moci předvést.

16.11.2017

Druhé narozeniny

Naše první štěňátka slaví druhé narozeniny. Děkuji majitelům za skvělou péči a ušákům přejeme všechno nejlepší.

28.10.2017

Máme štěňátka

Vše okolo štěňátek sledujte v odkazu https://svycarskyhonic.cz/stenatka/

15.10.2017

48. den březosti Ajšinky

Ajšinka se nám každý den zvětšuje. Po celou dobu březosti si mlsně vybírá jídlo a ani jinak své nejoblíbenější granulky moc jíst nechce. Ke granulkám jí dáváme masíčko a konzervy. Teď už se snaží hodně odpočívat a užívat si posledního sluníčka, ale ještě pořád s námi ráda chodí na procházky.

13.10.2017

Velká pátrací akce

V období od 5. do 10. října jsme si prožili velice nepříjemný zážitek, kdy se nám holky ztratily z pozemku.

Ještě se nám nestalo, že by z našeho oploceného pozemku takto beze stopy zmizely. Hned jsme začali hledat po okolí, ale nikde ani stopa. Vylepili jsme letáčky, volali do útulků, veterinářům, na policii, obecním strážníkům. Ale všude jsem se dozvěděli to samé — že toto neřeší,  že to je vždy na starostovi. Neváhali jsme a obeslali starosty v okolí. Je tu opravdu hodně vesnic, tak jsme nejprve vybrali směr, kde je nejvíc lesů a tím pádem nejpravděpodobnější směr, ve kterém by holky mohly chytit stopu zvěře.

Dále jsme na internetu zkoumali co dál dělat. Zadali jsme pátrací akci na psidetektiv.cz. Tato služba funguje na rozšíření oznámení o ztrátě zvířete opravdu dobře. Zpráva se okamžitě začala šířit po facebooku. Přes den, dokud bylo světlo, jsme vždy jezdili po okolí na kolech, i větší okruhy (a protože hodně často pršelo) autem a dále lepili letáčky.

Neustále jsme doufali alespoň v nějaký náznak, že je někdo viděl a každé zazvonění telefonu vždy na malou chvíli zažehlo plamínek naděje. Ale žádná zpráva o tom, kde by ty naše holky mohly být, stále nepřicházela. Naše zahrada se tak najednou stala hrozivě prázdným a smutným místem.

Až v úterý, po 5 dnech, konečně! První telefon se zprávou, že dva psy odpovídající našemu popisu někdo zahlédl v obci Vápno (6 km od nás). Tuto nadějnou novinu nám zavolal majitel švýcarských honičů Martin Pulpán, který bydlí nedaleko. Martin se v našem případu velice ochotně a nezištně angažoval a ztrátu našich psů rozhlásil všude ve svém okolí. Jeho strýc ze Strášova (obec sousedící s Vápnem) zjistil, že ve Vápně starosta nechal dva ztracené psy odchytit už v pátek odchytovou službou z Chvaletic.  Pán z odchytové služby ty naše ušatice zavřel do kotce, ale jejich majitele nehledal, přestože mají tetování i čip. Každý den, kdy u něj byly ubytované, pro něj znamenal nemalý zisk.

Ale samozřejmě, my jsme byli především moc rádi, že se holky našly a že jsou v pořádku, tak jsme to nijak neřešili. Ono vlastně ani oficiálně není co. Je to prostě další způsob podnikání — co na tom, že hlavní obchodní artikl je zoufalství lidí hledajících svého čtyřnohého člena rodiny… Ale prý jsme na tom ještě vydělali, že jsme si pro ně přišli TAK BRZO. Po deseti by je předali do některého z útulků ve větších městech.

Po těch několika zbytečných dnech, kdy už jsme často mysleli  na nejhorší a obvolávali i správy silnic a železnic, jsme prostě jen rádi, že je máme doma.  Jen škoda, že ani jeden člověk z těch všech, kterým jsme volali nám neřekl o tom, že tady nějaká taková odchytová služba působí. Logicky by to tak bylo první místo, kam volat… No, tak pro příště.

Velice děkujeme všem, kteří se na našem pátrání aktivně podíleli. Děkujeme všem za duševní podporu.

 

03.10.2017

Čekáme štěňátka

Krátce po krytí nám bylo jasné, že štěňátka budou a opravdu se na ně můžeme těšit. Předpokládaný datum porodu okolo 31.10.2017

29.08.2017

Oznámení o krytí: Aischa z Hulínského lesa & Armin z Hůrky Svatojánské

Už to jsou téměř dva roky, co se Ajše narodilo 7 krásných štěňátek. Ukočírovat a vychovat smečku sedmi divochů nedalo tenkrát zabrat ani tak jí, jako spíš nám. Přesto jsme se nakonec rozhodli, že jí dopřejeme ještě jednou si užít mateřství, když je stále plná síly. Za ženicha jsme tentokrát vybrali Gustíka (Armin z Hůrky Svatojánské). Gustík se nám moc zalíbil na posledním srazu švýcarských honičů, který se konal v Liberci. Je to krásný pes a má skvělou povahu. Ajší byla na námluvách u Gustíka v Šumperku a vše proběhlo hladce. Pokud se tak zadaří, jejich štěňátka by se měla narodit začátkem listopadu. Držíme Ajší palce.

 

16.11.2016

První narozeniny

Dnes je sice deštivý, ale přesto výjimečný den. Naše štěňátka slaví první narozeniny. Příjemně mne překvapily a velmi potěšily spousty emailů od jejich páníčků a já si celý den přemýšlím, jaký obrázek dát na web právě jako připomínku jejich prvního výročí. Nakonec se vše vyřešilo samo, když mi do pošty přistál obrázek Dustíka v plném proudu oslavy jeho narozek s rodinou :)

Miláčci naši, přejeme Vám všechno nejlepší k prvním narozeninám!

 

Dusty na návštěvě

6.08.2016

Dustík se svojí rodinou jel na dovolenou do severovýchodních čech a tak se u nás zastavil. Dustík je moc nádherný pejsek, byli jsme z něj unešený. Aischa svého syna radostně vítala a všichni pěkně pohráli.

 

Debie na prázdninách

17.07.2016

Naše prvorozená Debie byla u nás pět dnů na prázdninách. Z Debie už vyrostla krásná a poslušná slečna, byla to radost jí hlídat. Dneska nás opustila a těsně před odjezdem se na ní přijel podívat i taťka Elf. Všichni si společně báječně pohráli a určitě se těší na další shledání.

 

Štěňátka slaví první půl rok

16.05.2016 jak se mají štěňátka se dozvíte na podstránce Štěňátka

Šťastný nový rok!

Štěňátka jsou na světě

16.11.2015 se nám narodili krásný a plně standartní štěňátka bernského honiče. Je to Ajší první vrh a je to skvělá máma ♥ Má 7 drobečků. 4 pejsky a 3 fenky.

Více infomací v sekci štěňátka https://svycarskyhonic.cz/stenatka

Oznámení svatby Ajší a Elfa

17.09.2015
Konečně se naše Ajší dočkala své první svatby. Za ženicha jsme jí vybrali kamaráda Elfa a jejich láska je opravdová. Pokud se zadaří, štěňátka budou mít opravdu zajimavý rodokmen.

Výlet na Ještěd

09.05.2015

Naše kamarádka Radka s její smečka pořádala na tento prodloužený víkend výlet do libereckého kraje. Výlet začal už v pátek a byl až do neděle, ale my se bohužel mohli účastnit jen v sobotu. Na sobotu byl naplánovaný výšlap na rozhlednu Ještěd a toho jsme se rádi účastnili. Setkali jsme se s partou skvělých lidí a vydali se vzhůru. Směčka honičů byla natěšená na výlet a volné proběhnutí na sjezdovce se jim moc líbilo. Naše Ajší s bráchu Kaštánkem (Anakin Berhonni) se jako jediný dva čuníci museli vykoupat ve špinavém sněhu, takže se opravdu hned na začátek vylepšili. Ve větších výškách už se pomalu nějaký jedinci museli dát na vodítko, protože začala být cítit zvěř, kterou Ajší pořád hlásila. Gina, ale byla pořád na volno je to závisláček a tak si nás hlídala. Při konečném výšpalu začalo být hodně lidí, kteří se nahoru nechali vyvést lanovkou. Potkali jsme i baseťáka, který byl s ušatý smečky unešený. Nahoře na vyhlídce si snad každý fotil strakatou smečku a hodně lidí se vyptávalo, co to je za plemeno :) Cestou dolu nám bohužel začalo pršet, ale výlet byt dokonalý, tak to ani zase tolik nevadilo. Celkem se sešlo 11 švýcarských honičů Abien, Araya, Alexa, Armin z Hůrky svatojánské, Aischa z Hulínského lesa, Atani Doriath, Angie The Sunny Coast, Bravoure Bohemia Hill, Attis Aurita Kitta, Anakin Berhonni, Carmen Lady Dorotte, Nero Bencilla a ještě nás doprovázeli kokřice a jezevčík. Nakonec jsme se ještě jeli podívat do campu, kde byla většina lidí z výpravy ubytována. Camp byl opravdu moc dobře vybaven a tak jsme litovali, že jsme nemohli být celý víkend. Opravdu skvělý výlet jsi Radko naplánovala, moc ti děkujeme za takové akce.

Naše fotky na google+   

Fotky od Barči (majitelka Armina z Hůrky svatojánské), která byla celý víkend 

Fotky od Šimonka (Attis Aurita Kitta)

Aischa 4.narozeniny a výlet do Zoo ve Dvoře Králové

12.04.2015
Aischa: Páničkové mi slíbili, že mě v můj slavnostní den vezmou do zoo ve Dvoře Králové – a taky to udělali. Ještě s námi jely jejich člověčí kamarádky. Samozřejmě jsme vzali i mojí nejlepší parťačku a spolubydlící Ginu, s tou se tolik nebojím jezdit autem.
V zoo to ale bylo super, těch nových, neznámých pachů a zvířat! Nejvíce ze všech se mi asi líbily opice, ještě nikdy před tím jsem je neviděla. Jsou legrační, škoda, že je doma nemáme. A taky jsem potkala obrovské kočky, které bych asi neprohnala. Přes sklo se s námi kočkoval levhart. Ještě že jsme na něj byly dvě, byl totiž o hlavu větší. Taky tam procházelo hodně pejsků tak jsme se snažily se všemi se seznámit. Byl tak dokonce i porcelaine a ten se moc líbil Ginušce, ale bohužel jsme musely být celou dobu na vodítku a na to zrovna moc naučený nejsme. No a co nám přišlo hodně divné bylo to, že tam lidi taky měli na vodítku kočky domácí.
No byl to prostě krásný den a na závěr jsem dostala mojí oblíbenou kostičku. Trochu jsem si z ní ale nechala na zítra, přeci jen mě to cestování nějak zmohlo a už usínám s Ginou v pelíšku.

 

 


 

 

Nové stránky www.svycarskyhonic.cz

13.04.2015 00:00

Už dlouho si platíme doménu www.svycarskyhonic.cz a od nového roku jí postupně plníme. Tak prosím teď už nás sledujte na nové doméně ;)

Aischa 4.narozeniny a výlet do zoo ve Dvoře Králové

12.04.2015 22:40

Páničkové mi slíbili, že mě v můj slavnostní den vezmou do zoo ve Dvoře Králové - a taky to udělali. Ještě s námi jely jejich člověčí kamarádky. Samozřejmě jsme vzali i mojí nejlepší parťačku a spolubydlící Ginu, s tou se tolik nebojím jezdit autem.
V zoo to ale bylo super, těch nových, neznámých pachů a zvířat! Nejvíce ze všech se mi asi líbily opice, ještě nikdy před tím jsem je neviděla. Jsou legrační, škoda, že je doma nemáme. A taky jsem potkala obrovské kočky, které bych asi neprohnala. Přes sklo se s námi kočkoval levhart. Ještě že jsme na něj byly dvě, byl totiž o hlavu větší. Taky tam procházelo hodně pejsků tak jsme se snažily se všemi se seznámit. Byl tak dokonce i porcelaine a ten se moc líbil Ginušce, ale bohužel jsme musely být celou dobu na vodítku a na to zrovna moc naučený nejsme. No a co nám přišlo hodně divné bylo to, že tam lidi taky měli na vodítku kočky domácí.
No byl to prostě krásný den a na závěr jsem dostala mojí oblíbenou kostičku. Trochu jsem si z ní ale nechala na zítra, přeci jen mě to cestování nějak zmohlo a už usínám s Ginou v pelíšku.

https://plus.google.com/photos/114086314793001745004/albums/6137215687555592865

Předvánoční sraz švýcarských honičů v zámeckém parku Karlova Koruna

13.12.2014 20:59

Protože jsem viděli, že bude poměrně hezká sobota, tak jsem ve čtvrtek naplánovali odpolední sraz švýcarských honičů. Jako první k nám dorazila Ornellka se štěňátky (Arayou, Alexou a Abien) a taky jejich kamarádka border kolie Šína. Štěňátka se ničeho nebála, jsou moc šikovný. Dále pak dorazily Ambra, sestřička naší Giny Ashley jejich máma Czari, Ellen, Peewee. Všichni byli spokojení, že můžou řádit na oplocené zahradě. Když se smečka trochu unavila, tak jsme nasedli do aut a jeli jsme do zámeckého parku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Karlova Koruna je zámek patřící k nejvýznamnějším barokním stavbám v čechách. I když dnes byli vánoční prohlídky, tak jsme se dovnitř nevydali a radši jsme si s naší smečkou prošli zámecky park, kde i jedinci mohli běhat na volno a o pávy se nezajímali. Byl to překrásný den, který nás dostatečně unavil. Celkem se sešlo 12 švýcarských honičů - Aischa z Hulínského lesa, Asab od Sázavských studánek, Angie The Sunny Coast, Ashley The Sunny Coast, Czari Bohemia Hill, Ellen Hanniččina zahrádka, Peewee Bencilla, Ambra Aurita Kitta, Ornella Bencila a její štěňátka Araya z Hůrky Svatojánské, Alexa z Hůrky Svatojánské, Abien z Hůrky Svatojánské. Dále nás doprovázeli naši kamarádi staford Storm, rotvajler Deny a border kolie Šina. Výlet se opravdu povedl a snad za rok nám bude taky počasí taky přáno a naplánujeme ho znovu :)

Naše fotky na google+

 

Odpolední předvánoční sraz švýcarských honičů na zámku Karlova Koruna

11.12.2014 10:26

Na sobotu 13.12. 20014 jsme naplánovali předvánoční sraz švýcarských honičů. Více informaci na facebooku a nebo na telefonu paničky 608063200. Kdo bude mít čas a chuť si udělat výlet tak dorazte :) https://www.facebook.com/events/327273070798270/?fref=ts

SDH Chudeřice Bulls

03.06.2014 17:36

V poslední době jsem neměla moc čas psát nějaké články, protože jsme s páníčky chodili trenovat na jejich hasičskou soutěž. To víte mají zakázáno odcházet bez nás, takže nás museli brát sebou. Treninky byli super, protože jsme měli velkou volnost a uvázaný jsme byli jen, když běželi útok a to bylo vždy, tak na 5 minut. A když beželi, tak já jsem jim nahlas fandila. V sobotu 31.5. je čekala velká soutěž. Ráno odcházeli brzo, jsme spáči tak jsme si toho ani nevšimly. Odpoledne se panička objevila doma a vzala nás sebou na jejich oslavu. Všechno co šlo, tak vyhráli jak chlapy tak ženy. Celkově vyhráli šest pohárů. Na oslavě to bylo super. Bylo tam hodně lidí, dětí a taky jídla, my se tam taky procházely navolno a nejradši jsme navštěvovaly udírnu. Každý si nás hladil, děti si s nima hrála a my si vždy našly něco dobrého k snědku. Pak nás, ale vrátily domů a nenápadně zmizeli. To jsme, ale po čase poznali, a tak se nám začalo moc stýskat (a přitom jsme měli doma zbytek celé rodiny). Gina si to vyřešila po svém a šla za paničkou. Ta si na našem dvorku našla místo, kde je naskládaná sutina a pam stačilo jen trochu skočit a dostala se na plot ze kterého to skočila dolů a rychle běžela za Martinou. Domů jí nevraceli, protože věděli, že to nemá smysl, že by zase přiběhla, takže ta tam byla úplně navolno a oslavovala s nima. Já jsem slušně vychovaná a vím, že se přeskakovat plot nemá..., takže jsem doma brečela. Pak mě tam taky na chvilku vzali.

 

Gina - 1. narozeniny

24.05.2014 12:00

Dneska naše zlatíčko Gina slaví narozeniny. Je to fakt poklad všichni jsme rádi že jí máme, její povaha je dokonalá.

 

3. narozeniny

12.04.2014 23:50

Slavím třetí narozeniny. Den jsem si opravdu užila, protože všichni byli doma a byla u nás celá rodina. S paničkou jsem několikrát byla na kole, celej den jsem dostávala dobrůtky a taky jsem si mohla dělat co jsem chtěla. Taky jsem dostala dortík, který byl jen pro mě :)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>