Novinky

PF 2014

24.12.2013 01:25

Krásné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce!
I v novém roce potáhneme za jeden provaz ;)

 

Angie 5. měsíců

24.10.2013 13:49

Angie jsme začali říkat Gina, aby se to nepletlo s Ajší. Už je z ní velká slečna a paničkové ji pořád chválejí, že je šikovná a rychle se učí. Na kole s nami začala jezdit od začátku a moc jí to baví a má už pěknou sílu. Její váha už je taky přes 15kg, taky je to na ní vidět že jí chutná ;) Většinou aktualní fotky jsou na facebookovém profilu, tam jsou vždy aktuální https://www.facebook.com/svycarskyhonic

Klubová výstava

14.09.2013 17:13

Dneska se konala tradiční klubová výstava. Já jsem na výstavu přihlášená nebyla, bylo ošklivé počasí, ale přesto jsem jeli. Byl přihlášený náš Asabek, který si odnesl ve třídě štěňat hodnoceni VN a pohárek. Taky jsme jeli s mojí rodinou, která mě odchovala. Měli sebou mladší ségru Bessy, která byla na výstavě taky úspěšná a ve třídě mladých dostala V. Byl tak i brácha Bradd. Bradd se bohužel nestihnul na výstavu přihlásit, ale tak se aspoň přijel podívat. Na výstavě jsme potkali spousty přátel a poznali jsme nové kamarády. Když jsem dojeli domů svítilo u nás sluníčko, tak jsme si ještě pohrály s Bessy.

Fotek z výstavy je jen pár

Káranický gang

13.09.2013 17:38

Dneska u nás bylo veselo. Panička zůstala doma a tak k nám přivedla Dášenku a pak k nám přijel i Asabek. Panička nás všechny vzala na procházku, bylo to pro ní veselé, jak jsme se ji všude pletli a zamotávali :) 

Fotky

 

Ajší, Angie, Elf a Ashley jde do nové rodiny

08.09.2013 21:08

Dneska jsme s paničkou jely do práce.  V Pardubicích se mě vždy moc líbí, jen se mě nelíbí ta doprava. Angie s paničkou jezdí každý den autem a v autě je moc spokojená, tak aspoň někdo. Odpoledne jsme jely k Elfákům, kde bylo předání Ashley do nové rodiny. Ashley byla od neděle u Elfáků a všichni si jí zamilovali. Věděli ale, že si jí nechat nemůžou a zárověň nechtěli aby byla moc daleko, a tak jí našli úžasnou rodinu, se kterou jsou ve stálem kontaktu. Na nové členy  rodinu si Ashley hned zvykla ještě aby ne, když s nimi tráví čas na gauči ;)

Moc děkujeme Elfovi a jeho rodině, za to co pro Ashley udělali.

Sraz s kamarády u nás doma

01.09.2013 22:19

Poslední prázdninový víkend k nám na návštěvu přijeli kamarádi. Celkem tu bylo 10 psů z toho 9 švýcarských honičů a ta jedna nejmladší byla stafordka Annabell. Když to vezmeme od nejstarších, tak tu byl Máňa (Nero Bencila), Nellča (Ornella Bencilla), Já (Aischa z Hulínského lesa), Carmenka (Carmen Lady Dorotte), Roxie Bencilla, Eared Elf Bohemia Hill, Asab od Sázavských studánek, Angie a Ashley The Sunny Coast a Annabell z Azyrotu.

Byl to suprově prožitý víkend plný her a zábavy. Dokonce jsme šli do lesa tahat stopu, aby se Elf připravil na barvářské zkoušky, ale nejvíce kůže z divočáka zajímala mě. Ashley nás v sobotu na pár dnů opustila a jela na hlídání k Elfovi a tak panička teď může líp cvičit Angie. Přes noc u nás zůstala Nellča, Carmenka a Máňa. V neděli jsme vyrazili na procházku po vesnici a stavili se pro Dášenku. Dášenka se seznámila s mojí novou spolubydlící Angie. Děkuji všem co nás navštívili a budu se těšit na další párty.

Fotky na facebooku

Nově máme s Asabkem a Angie facebookový profil tak klikněte na "to se mi líbí" a sledujte to jak se máme ;)

https://www.facebook.com/svycarskyhonic 

Angie The Sunny Coast

29.08.2013 13:34

26.8. páníčkové oslavili výročí a k nám přivezli dvě zlatíčka Angie a Ashley. Ashley bude u nás do půlky září a Angie napořád. Když je přivezli měla jsem velkou radost, že mám nové kamarádky na hraní. Holky jsou z Portugalska a jejich máma je bernský honič Czari Bohemia Hill a táta švýcarský honič Sheik vom Bergahorn. Jejich chovatelka má oba rodiče a jejich lásku neuhlídala a po dvou měsících byla překvapená. V Portugalsku nejsou takové chovatelské podmínky jako u nás, kdyby chovatelka chtěla, štěňátka mohla mít průkaz původu. Angie průkaz původu nemá, o jejich předcích víme a páníčkové průkaz nepotřebují, chtějí ji mít pro radost a nejdůležitější pro ně je to, aby byla dobře vychovaná jako jsem já.

V sobotu se k nám přijedou podívat ušatý kamarádi, pokud nevíte co v sobotu přijeďte taky ;)

Fotky stačí kliknout ;)

 

Hlídání Elfa

22.08.2013 17:35

Už víc jak týden se domů panička vrací a je cítit jiným pejskem. V Pardubicích totiž hlídá Elfa (Eared Elf Bohemia Hill), původně jsem ho měla hlídat já a taky podle toho jsem si to naplánovala a začala se hárat, ale bohužel hlídání mě páníčkové nedovolili :( Elf je moc hodný a poslušný pejsek. Při práci panička nepozná rozdíl kdo tam vlastně s ní je, jestli já a nebo Elf. V práci taky občas bývá švýcarský ovčák Bakuša. Baku je 11-ti letá bába a s Elfem si moc rozumí a i dokonce hraje, to se mnou moc nechce. Dneska už hlídání skončilo a mé dny už taky za pár dnů skončí a doufám, že pak pojedu Elfíka navštívit.

 

Annabell z Azyrotu

28.07.2013 16:01

Ve vedlejší vesnici si kamarád pořídil štěňátko staforda a tak mám novou kamarádku. Bella je ještě moc malinká takže žádná velka hra s ní zatím nejde. Už se těším až vyroste a budeme si spolu hrát :)

 

Výlet s honiči k Ornellce

14.07.2013 21:48

V sobotu jsme s páníčkama a s Jedi vyrazili na výlet, směr sever. První naše zastávka byla na Ještědu, kde jsme se setkali s Ornellkou, Carmenkou a Máňou a taky s pětiměsíčním Punťou. Neznámí kolemjdoucí výletníci si naší smečku šesti bernských honičů dost prohlíželi a fotili. Poté jsme se přemístili do městečka Chrastava, kde nás čekali další účastnící výletu. Byla tam moje babička Dorotka, její dcery Agneska, Casinka a Klárka a švycká honička Dorotka. Pak jsme se přemístili do hospody, kde si naši vůdci naplnili bříška a my museli čuchat krásnou vůni řízků. Po odvalení z hospody se pokračovalo na zahradu k Ornelce, kde jsme si to krátce očuchali a vyšli na túru lesem na zříceninu Hamrštejn. Zřícenina byla moc hezká, ale vyjít nahoru bylo náročné a to především pro mě - já moc šplhat po skalách neumím, nejsem přeci žádný kamzík. Ještě že mě dolů pomohl můj páníček s chovatelem. Kousek od zříceniny byla lanovka, kde se naši páníčkové docela bavili a jezdili pořád přes řeku sem a tam a i některým pejskům se to líbilo, ale mě zase ne. Mám ráda pevnou půdu pod nohama. Ale nakonec jsem přeci jen odvážila a jela, než abych se musela koukala na to, jak je moje panička na druhé straně beze mě. Cesta to byla pro vůdce dlouhá, ale pro nás čmuchaly zajímavá. Většina z nás pobíhala volně. Já při zpáteční cestě utekla s Nellčou za srnou, ale vrátila jsem se sama už za 10 minut.  

Večer byl příjemně strávený na zahradě u Nellči. Všichni jsme si hezky pohráli. Celý den byl pro nás všechny náročný, takže jsme postupně zalehávali venkovní gauče a měkké podložky. 

Příští ráno hra pokračovala a pak jsme před obědem jeli domů. Bylo to divné, jeli jsme domů jen tři :( Pro Jedi si přijela její rodina a společně s Casinkou jeli svým směrem - tak jsem doma zase sama.

Moc děkujeme Ornellčině rodině za krásně naplánovaný výlet.

Fotky naše

Fotky organizátorů

Fotky Dančů

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>